TEOG Hazırlık Programı

TAB Eğitim Kurumları’nda çocuklarımızın eğitim hayatlarını bütünsel bir yaklaşımla ele alıp yaşam boyu başarı elde etmeleri hedeflenmektedir.
Ortaokulda TEOG programımız ulusal sınavlarda yüksek başarı için fark yaratacak özelliklerle hazırlanmaktadır.

TEOG sınavlarına hazırlık eğitiminde TAB Eğitim Kurumları’nı üstün ve farklı kılan temel özellikler;
1) Deneyimli eğitim uzmanlarımız tarafından yönetilen periyodik süreç izleme sınavları, etüt çalışmaları, tarama testleri, deneme sınavları.
2) Danışman öğretmen desteği, öğrenme stiline özel çalışma planı, bireysel kazanım takibi ve etüt planlaması, bireysel performans takibi, psikolojik destek ve stres yönetimi öğrencilerin başarısını arttırmaya yönelik bireysel uygulamaları.
TEOG Sınavı (Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı)
Ortaokul yılları çocukluktan gençliğe geçişin, hem fiziksel hem de psikolojik etkileriyle yaşandığı oldukça değişken, hızlı ve zor bir dönemdir.

Sınav Eğitimi
TAB Eğitim Kurumları’nda TEOG hazırlık süreci 4. 5. ve 6. sınıflarda güçlü akademik altyapı ve farkındalık çalışmalarıyla başlıyor. 7. sınıftan itibaren ise eğitim sistemimiz kapsamında doğrudan sınava ve sınav başarısına odaklanan yoğun bir hazırlık süreci devreye giriyor. Sınavlara hazır olmanın en önemli basamaklarından bir tanesi test tekniğine hakim olmak ve nitelikli testler ve sorularla sınava hazırlanmaktır. Program kapsamında kullanılan tüm periyodik süreç izleme sınavları ve deneme sınavları deneyimli eğitim uzmanları tarafından TAB Eğitim Kurumları öğrencileri için özel olarak hazırlanıyor.

TAB Eğitim Kurumları TEOG programının avantajları
4. sınıftan başlayan sınav farkındalık eğitimi
7. sınıfta başlayan sınav hazırlık programı
Periyodik süreç izleme sınavları
Tarama testleri
Deneme sınavları
Sınav Performansını artırmaya yönelik uygulamalarımız;
Bireysel Destek Modeli
Yüksek başarı için bireye özel uygulamalar.

TEOG sınavında yüksek başarının önemli bileşenlerinden biri de bireye özel uygulamalardır. Grup eğitimi öğrencileri sadece belirli bir ortak başarı noktasına kadar getirebilir. Bu noktadan daha ileri düzeyde başarı için bireysel farklılıkların gözetilmesi, bireye özel stratejiler oluşturulup, bu bireysel farklılıkların verime ve avantaja dönüştürülmesi gerekir. TAB Eğitim Kurumları eğitimin her alanında önemsenen bireye özel uygulamalar, TEOG hazırlık döneminde çok daha sistematik ve sınav performansına yönelik hale gelir. Bu anlayış sayesinde her TAB Eğitim Kurumları öğrencisi için yüksek başarı ulaşılabilir bir hedeftir.

Başarıyı getiren bireye özel uygulamalar;
Danışman öğretmen desteği
Öğrenme stiline özel çalışma planı
Öğrenene kadar eğitim
Bireysel kazanım takibi ve etüt planlaması
Bireysel performans takibi
Psikolojik destek ve stres yönetimi

Sorularınız için tıklayın...